Skyriai ir poskyriai - VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos

Nefrologinė hipertenzija

Kardiologinės nefrologinių pacientų problemos Į taip pavadintą konferenciją Kaune gegužės mėnesį gausiai rinkosi gydytojai nefrologai, kardiologai, endokrinologai, šeimos ir vidaus ligų gydytojai, rezidentai ir studentai. Kokias gi problemas turi spręsti nefrologai kartu su kardiologais?

Nefrologijos centras

Pirmiausia šių abiejų sričių pacientai — dauguma ne pirmos jaunystės švelniai tariantdažnai sergantys ne viena lėtine liga cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, ateroskleroze. Dažnai nefrologinėmis ligomis sergančius pacientus vargina širdies ir kraujagyslių ligos, o širdies ligomis sergančių ligonių inkstai dažnai būna pažeisti. Konferencijos dalyvius pasveikino ir įžanginį žodį tarė LSMU rektorius, Kardiologijos klinikos vadovas, Kauno krašto kardiologų draugijos pirmininkas, akademikas prof.

 • Kada reikalinga nefrologo pagalba?
 • Nefrologijos klinika
 • Nefrologija | InMedica klinika
 • Kas sudaro paslaugos kainą?
 • Nevalgymo dienos su hipertenzija
 • Nefrologijos skyriaus gydytojai – tralistas.lt
 • Kas efektyviausia sergant hipertenzija
 • Apima klinikinę nefrologiją, hemodializę ir hemofiltraciją, peritoninę dializę ir transplantaciją.

Remigijus Žaliūnas. Jis pabrėžė tarpdisciplininio bendradarbiavimo būtinumą.

ar nevalgius padeda sergant hipertenzija hipertenzijos stadijos gydymas

Labai svarbu iš šių pacientų išrinkti tuos, kurių arterinė hipertenzija sukelta inkstų arterijų susiaurėjimų dažniausiai aterosklerozinių. Kaip diagnozuoti, atrinkti pacientus, kuriems inkstų arterijų išplėtimas ir stentavimas galėtų palengvinti arterinės hipertenzijos gydymą, apsaugoti nuo išeminės nefropatijos atsiradimo, kalbėjo Europos inkstų asociacijos ir Europos dializės ir transplantacijos asociacijos prezidentas prof. Andrzejus Wiecekas.

 • Kardiologinės nefrologinių pacientų problemos | LSMU
 • Skyriai ir poskyriai - VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos
 • Nefrologijos - toksikologijos skyrius | Viešoji įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė
 • Titulinis Nefrologijos skyrius Nefrologijos skyriaus gydytojai Nefrologijos skyriaus gydytojai Gintarė Martynaitienė Gydytoja nefrologė.
 • Vadinama hipertenzija
 • Nefrologijos skyrius – tralistas.lt
 • Hipertenzijos angiotenzino receptorių blokatoriai
 • Nefrologijos skyrius ir hemodializės poskyris, Antakalnio g.

Tai pirmasis Europos nefrologų prezidentas iš Vidurio ir Rytų Europos, Katovicų Lenkija Silezijos medicinos universiteto nefrologijos, endokrinologijos ir metabolinių ligų klinikos vadovas. Wieceko mokytojai buvo Lenkijos nefrologų patriarchas prof. Kokotas ir garsus vokiečių nefrologas prof. Įdomu, kad prieš 13 nefrologinė hipertenzija prof.

Wiecekas 6-ojoje Baltijos šalių nefrologų asociacijų konferencijoje Kaune irgi kalbėjo apie tą pačią problemą — inkstų arterijų aterosklerozę.

Nefrologija

Todėl šiemetiniame pranešime siūlyta daug konservatyvesnė taktika, siūlanti dažniau gydyti arterinę hipertenziją vaistais, o inkstų arterijų plėtimu ir stentavimu gydyti tik pacientus, kuriems galima tikėtis gero nefrologinė hipertenzija. Gustienė apžvelgė ūminių išeminių sindromų diagnostikos ir gydymo ypatumus sergant lėtine inkstų liga.

Išemine širdies liga daug dažniau serga šie pacientai. Pagrįstai manoma, kad lėtinė inkstų liga laikytina dar vienu iš išeminės širdies ligos rizikos veiksnių. Tiek klinikiniai požymiai, tiek gydymas nefrologinėmis ligomis sergančių pacientų ypač esant galutiniam inkstų nepakankamumui turi savo ypatumų, kuriuos vaizdžiai nagrinėjo doc. Visiems gydytojams — nekardiologams — buvo naudinga išgirsti apie šiuolaikinę ūminių išeminių sindromų diagnostiką ir gydymą.

Nefrologijos - toksikologijos skyrius

Kuzminskis savo pranešime nagrinėjo lėtinio inkstų nepakankamumo įtaką širdies nefrologinė hipertenzija kraujagyslių patologijai atsorasti, citavo dar m. Ypač aktuali širdies ir kraujagyslių ligų diagnostika ir gydymas pacientų, sergančių galutiniu inkstų nepakankamumu ir gydomų dialize arba gyvenančių su persodintu inkstu. Jų skaičius pasaulyje greitai didėja, metais jis buvo 3,2 mln.

Šių pacientų mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų dešimtis kartų didesnis nei bendrosios populiacijos. Tradicinio rizikos veiksnio — cholesterolio kiekio padidėjimo kraujyje — gydymo nauda statinais nei hemodializuojamiems, nei pacientams po inksto transplantacijos neįrodyta. Miglinas apžvelgė arterinės hipertenzijos gydymo naujienas, pabrėžė mitybos ir svorio sumažinimo svarbą.

ranka tampa nutirpusi dėl hipertenzijos rizikos laipsnis 4 hipertenzija

Bumblytė kalbėjo apie tikrai ribinę problemą — kardiorenalinį sindromą, kai ūminis ar lėtinis širdies nepakankamumas sukelia nefrologinė hipertenzija ūminį arba lėtinį inkstų nepakankamumą arba nefrologinė hipertenzija. Ypač aktuali nefrologinė hipertenzija teisingo gydymo diuretikais, hemofiltracija, AKF inhibitoriais, vazodilatatoriais taktika.

Antrajame savo pranešime prof.

antrinės hipertenzijos komplikacijos išsiplėtusi širdis ir hipertenzija

Wiecekas nagrinėjo labai sunkių, atsparių gydymui vaistais, arterine hipertenzija sergančių pacientų gydymą inkstų nefrologinė hipertenzija angiografinio tyrimo metu specialiu elektrodu inkstų arterijų simpatinės įnervacijos suardymu. Visame pasaulyje vis plačiau taikoma inkstų denervacija, reikalaujanti kruopščios pacientų atrankos, sudėtingos ir brangios aparatūros, pernai patyrė nokautą.

Buvo paskelbti duomenys apie patį didžiausią inkstų denervacijos efektyvumo mokslinį tyrimą. Atliekant inkstų denervaciją dvigubai aklu metodu kontrolinei grupei taikytas tik angiografinis tyrimas, bet denervacija neatlikta; nei ligoniai, nei juos prieš ir po procedūros stebėję gydytojai nežinojo, ar buvo atlikta denervacija, ar ne arterinio kraujospūdžio sumažėjimas buvo panašus abiejų grupių placebo efektas?

Nefrologijos klinika

Inkstų denervacijos banga atslūgo. Wiecekas nagrinėjo galimas nefrologinė hipertenzija tyrimo klaidas, likusius neaiškius klausimus, kitas galimas inkstų denervacijos indikacijas. Babarskienė kalbėjo labai svarbiu nefrologams klausimu — kaip kardiologijos požiūriu ištirti ir paruošti pacientą inksto transplantacijai.

hipertenzijai naudingos žuvys hipertenzija su aritmija

Dauguma šių pacientų yra gerokai jaunesni nei kiti dializuojami pacientai vidutinis Lietuvos dializuojamo nefrologinė hipertenzija amžius 63 metai, o transplantuojamo — 44bet neretai tarp jų būna sergančių mažai simptomų sukeliančia išemine širdies liga. Tik geras tyrimas dažniausiai koronarografija ir prireikus širdies kraujagyslių nuosrūvio sudarymas šuntavimas ar išplėtimas leidžia tikėtis gerų inkstų transplantacijos rezultatų.

Kada reikalinga nefrologo pagalba?

Su minėta tema labai susijęs doc. Uniko pranešimas apie intervencinės kardiologijos galimybes ir ypatumus sergant inkstų ligomis. Pranešimas iliustruotas vaizdingų atvejų demonstravimu.

kuris vaistas geriausiai tinka hipertenzijai gydyti antisten nuo hipertenzijos

Tai ypač buvo naudinga vyresnės kartos klausytojams, nes intervencinės kardiologijos plėtra yra tiek greita, kad kitų specialybių gydytojams sunku net stebėti. Konferencijos pabaigoje doc.

ar įmanoma atsikratyti 2 laipsnio hipertenzijos hipertenzijos gydymas podagrai

Skarupskienė pademonstravo vaizdingą inksto arterijos stenozės atvejį, kai jau hemodialize pradėtai gydyti pacientei inksto arterijos išplėtimas ir stentavimas atkūrė inksto funkciją ir padarė valdomą kraujospūdį. Bendras nefrologų ir kardiologų renginys pavyko — susirinko per įvairių specialybių klausytojų, pranešimų temos buvo įdomios, lektoriai — kompetentingi, emocingi ir valdantys auditoriją.

Nefrologijos skyrius

Įdomu, kad prof. Wiecekas, kantriai klausęsis visų pranešimų lietuvių kalbapo konferencijos gyrė aukštą konferencijos lygį.

Tokie tarpdisciplininiai renginiai tikrai reikalingi mūsų siauros specializacijos amžiuje.