Komentuoti

Hipertenzijos korekcija. Kaip ir kodėl reikia kontroliuoti hipertenziją didelės rizikos pacientams? | tralistas.lt

Turinys

  Efektyvi sistolinio AKS korekcija — geresnis baigčių valdymas Daugeliu patikimų klinikinių tyrimų įrodytas akivaizdus ryšys tarp padidėjusio kraujospūdžio ir širdies ir kraujagyslių ligų ŠKL išsivystymo rizikos.

  hipertenzijos korekcija knygų apie hipertenziją

  Taip pat įrodyta, kad sumažinus arterinę hipertenziją AH atitinkamai sumažėja tokių grėsmingų ŠKL įvykių, kaip insultas ar miokardo infarktas, dažnumas. Sistolinė AH pasitaiko dažniau nei diastolinė, ypač vyresniame amžiuje.

  Anksčiau neteisingai buvo manoma, kad ŠKL riziką labiau didina diastolinė AH, todėl dauguma klinikinių tyrimų praeityje buvo atliekami vertinant taikomo gydymo įtaką diastoliniam kraujospūdžiui. Hipertenzijos korekcija AH kontrolės galimybės kol kas nepakankamai ištyrinėtos ir reglamentuotos.

  • Hipertenzija yra patologija
  • Hipertenzija, kad dūrio

  Padidėjęs kraujospūdis yra opi problema, nes skatina hemoraginio ir išeminio insulto, miokardo infarkto, staigios mirties, širdies nepakankamumo bei periferinių arterijų ligų išsivystymą, taip pat blogina inkstų funkciją.

  Didėja tikimybė išsivystyti prieširdžių virpėjimui, sutrikdomos pažinimo funkcijos ir skatinama išsivystyti demencija.

  hipertenzijos korekcija hipertenzija kas tai trumpai

  Todėl svarbu įvertinti galimą hipertenzijos paveikiamų organų pažeidimą, kuris išsivysto esant sunkiai ir ilgai besitęsiančiai hipertenzijai, tačiau gali būti aptinkamas ir kaip besimptomis organų pažeidimas esant lengvesnei hipertenzijos formai. Naujos tikslinės AKS vertės Remiantis m.

  hipertenzijos korekcija hipertenzija sprogo galva

  Vyresniems nei 65 m. Naujienų yra ir gydyme: daugeliui pacientų gydymą rekomenduojama pradėti fiksuotu angiotenzino receptorių blokatoriaus ARB arba angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriumi AKFI ir hipertenzijos korekcija kanalų blokatoriaus KKB arba tiazidinio diuretiko deriniu. Tokie vaistų deriniai yra patogūs vartoti pacientams, nes, būdami vienoje tabletėje, supaprastina gydymą ir pačių vaistų paskyrimą bei sumažina tikimybę vaistus perdozuoti.

  hipertenzijos korekcija koks hipertenzijos laipsnis yra blogesnis

  Šie vaistų deriniai taip pat turi mažesnį nepageidaujamą poveikį, susijusį su diuretikų ar KKB monoterapija, sumažina hipokalemijos riziką diuretikai ir mažina periferinių edemų dažnį KKB. Taip pat yra užtikrinama, kad RAS yra inhibuota, kas yra tikslinga pacientams, sergantiems, pavyzdžiui, cukriniu diabetu, proteinurija ar hipertenzijos korekcija skilvelio hipertrofija.