Spontaninė subarachnoidinė kraujosruva (I 60) - Sveikas Žmogus

Drenuojanti hipertenzija

Smegenų venų ir veninių ančių trombozė I Galvos smegenų veninės kraujotakos sutrikimas dėl smegenų venų ir arba kietojo smegenų dangalo veninių ančių užsikimšimo trombozėspasireiškiantis įvairia bendrine ir židinine simptomatika. Smegenų venų trombozė SVT ir kietojo smegenų dangalo veninių drenuojanti hipertenzija trombozė VAT — nedažnos, drenuojanti hipertenzija susijusios ligos, kurioms būdinga didelė sukeliančių priežasčių, pradžios, klinikinių simptomų, neurovizualinių pokyčių, prognozės įvairovė.

SVT simptomai gali priminti daugelį ligų išeminį ir hemoraginį insultą, smegenų abscesą, naviką, encefalitą, metabolinę encefalopatiją, gerybinę intrakranijinę hipertenziją ir kt. Ši liga buvo žinoma jau prieš metų, tačiau anksčiau ją diagnozuodavo retai ir tik autopsijos metu.

SVT diagnostika pagerėjo tik pastaraisiais dešimtmečiais, atsiradus neinvaziniams neurovizualiniams tyrimo metodams. Didžiosios Britanijos duomenimis, — m. Veninių ir arterinių insultų dažnio santykis yra apie 1 : 62,5. SVT serga įvairaus amžiaus ir rasės abiejų lyčių žmonės, tačiau dažniau — jaunos ir vidutinio amžiaus moterys.

Didesnė rizika būna nėštumo, gimdymo ir laikotarpiu po gimdymo. JAV — m. Didesnę riziką patiria vyresnės gimdyvės. Kitą didelės rizikos grupę sudaro naujagimiai ir kūdikiai, sergantys ūminėmis sisteminėmis ligomis bei ištikti sunkios dehidratacijos arba šoko. Etiologija ir patogenezė.

Mūsų draugai

Pastaraisiais dešimtmečiais SVT yra retesnė infekcinių ligų komplikacija ir dažniau prasideda dėl sutrikusių trombozės ir fibrinolizės procesų esant protrombozinėms būklėms. Literatūroje aprašyta daugiau kaip VAT priežasčių. Infekcinės priežastys yra susijusios su vidurinės ausies, prienosinių ančių, veido odos infekcija ar penetruojančia galvos trauma. Dažniausias sukėlėjas — Staphylococcus aureus. Iš neinfekcinių priežasčių SVT dažnai skatina sisteminės jungiamojo audinio ligos, kepenų cirozė, sarkoidozė, nefrozinis sindromas, Crohn liga ir opinis kolitas, kiti uždegiminiai ir piktybiniai procesai, Viduržemio jūros šalyse — Behçet liga.

Kaklo limfmazgių uždegimo priežastys

Trombozę gali skatinti įvairūs vaistai: androgenai, narkotinės medžiagos Ecstasypakaitinė hormonų terapija, geriamieji kontraceptikai. Nuo seno drenuojanti hipertenzija didesnė trombozės rizika nėštumo ir gimdymo laikotarpiais.

Neseniai JAV atliktos apklausos duomenimis, nepriklausomi SVT rizikos veiksniai yra cezario pjūvis rizika padidėja 3,1 kartovyresnis motinos amžius rizika padidėja 2,5 karto ir sunkios kitos būklės — smarkus vėmimas, hyperemesis rizika didesnė 14,2 kartointerkurentinė infekcija 3,45 karto ir motinos hipertenzija 1,9 karto. VAT rizika ypač didėja, kai vienu metu veikia keli susiję trombozę skatinantys veiksniai.

Iš tokių dažniau pasitaikančių būklių yra periodas po gimdymo ir proteino S deficitas; vyresnės gimdyvės, kuriai atliktas cezario pjūvis, periodas po gimdymo; geriamųjų kontraceptikų vartojimas ir kiti kartu esantys trombozę skatinantys veiksniai.

Veninis kraujas per paviršines žievines ir giliąsias smegenų venas suteka į drenuojanti hipertenzija drenuojanti hipertenzija veninius ančius, iš jų — į vidines jungo venas. Tarp žievinių venų ir veninių ančių, taip pat tarp minkštųjų dangalų, galvos išorinių audinių ir prienosinių ančių venų yra daug jungiančiųjų venų.

Panašios prekės

Tokios gausios kolateralės sudaro geros kompensacinės kraujotakos sąlygas pradėjus formuotis trombui, tačiau, antra vertus, palengvina trombozės arba infekcijos plitimą šiomis kraujagyslėmis. Patofiziologiniu požiūriu arterinė ir drenuojanti hipertenzija trombozė turi svarbių skirtumų. Lėtai susidarančiu trombu ir gera kolateralizacija galima paaiškinti pamažu atsirandančius ir progresuojančius kartais savaitėmis ar net mėnesiais simptomus. Trombozę, ypač naujagimiams, gimdyvėms ir senyviems pacientams, gali išprovokuoti dehidratacija.

Kai yra SVT arba VAT, padidėjus veniniam ir kapiliariniam spaudimui, audinių persipildymui krauju ir išsivysčius kraujagyslių obstrukcijai, gali ištikti smegenų veninis infarktas.

Galviniai nervai paprastai pažeidžiami, kai yra suspaudžiami angose jungo angos sindromas, akytojo ančio sindromas. Dėl žievinių venų, drenuojančių kraują į viršutinį strėlinį antį, trombozės vienas arba keli veniniai drenuojanti hipertenzija atsiranda netoli vidurinės linijos, parasagitaliai ir parietookcipitalinėje drenuojanti hipertenzija, dažnai abipus.

Užsikimšus skersiniam ančiui, veninio infarkto dažniausia lokalizacija — užpakalinė temporalinės skilties dalis.

Giliųjų smegenų venų trombozė gali sukelti abipusius hemoraginius infarktus corpus striatum, gumburo, pagumburio, corpus callosum, pakaušinėje skiltyje, smegenėlių viršutinėje dalyje. Jie paprastai ryškėja palaipsniui — per kelias valandas, dienas ar net per kelias savaites.

SVT klinika priklauso nuo drenuojanti hipertenzija lokalizacijos ir išplitimo smegenų veninėje sistemoje.

Kaip gydyti kaklo limfmazgių uždegimą

Viršutinis strėlinis klinikinė hipertenzijos analizė drenuoja didžiąją smegenų pusrutulių žievės dalį ir atlieka svarbiausią vaidmenį reabsorbuojant smegenų skystį. Dėl šio ančio obstrukcijos padidėja intraveninis ir smegenų skysčio spaudimas, kartu padidėja intrakranijinis spaudimas.

 1. Nuo tablečių nuo hipertenzijos kosulio
 2. Beržo chaga dėl hipertenzijos

Užsikimšus viršutiniam strėliniam ančiui, dažnai iš pradžių vyrauja padidėjusio intrakranijinio spaudimo reiškiniai galvos skausmas, regos nervo diskų edemaligai progresuojant — VI nervo spaudimas ir pažeidimo simptomai. Jei trombozė išplinta į paviršines žievines venas, gali prisidėti smegenų edema, veninis infarktas ir kraujosruva.

Tuomet atsiranda židininių dalinių arba generalizuotų epilepsijos priepuolių, motorikos, jutimų arba regos, sąmonės sutrikimų, afazija. Drenuojanti hipertenzija liga prasideda vienpusiu kojos silpnumu arba paraplegija.

Limfadenito tipai

Skersinis antis drenuojanti hipertenzija kraują iš smegenėlių, smegenų kamieno ir smegenų pusrutulių užpakalinės dalies. Jo trombozės pradžiai taip pat būdingi intrakranijinės hipertenzijos simptomai, primenantys pseudotumor cerebri. Izoliuota skersinio ančio okliuzija būna retai — dažniausiai užsikemša ir kiti ančiai arba smegenų venos. Akytojo ančio trombozė paprastai komplikuoja prienosinių ančių arba veido infekciją.

Jai būdinga lokalizuotas sindromas: egzoftalmas, periorbitinė trombozės pusės edema, chemozė, skausminga išorinė oftalmoplegija iš pradžių vienpusė, tačiau dažnai tampanti abipusetinklainės kraujosruvos, regos nervo disko edema, sumažėję jutimai trišakio nervo I ir II šakos zonose.

Akytojo ančio trombozės pradiniai simptomai gali būti švelnesni, pvz. Izoliuotas žievinių venų pažeidimas, trombozei nepereinant į veninius ančius, pasitaiko retai.

hipertenzija degenimiz ne trečioji hipertenzijos stadija, kuri neleidžiama

Tuomet nebūna intrakranijinės hipertenzijos reiškinių, tačiau neretai atsiranda insultą primenančių epizodų — ūminiai židininiai simptomai afazija, hemiparezė, vienpusiai jutimų sutrikimai, hemianopsija ir arba epilepsijos priepuoliai. Smegenų giliųjų venų trombozę paprastai lydi sąmonės sutrikimas, kartais būna sutrikę akių judesiai ir vyzdžių reakcijos.

Labai išplitusios trombozės klinika greitai progresuoja — pradeda skaudėti galvą, pykinti, atsiranda piramidinio laido pažeidimo simptomų, ištinka koma.

Jei užsikemša jungo vena, v. Retai pasitaikantį smegenėlių venų užsikimšimą dažniausiai sukelia vidurinės ausies infekcijos. Jam būdinga lėtai progresuojantis galvos svaigimas, vėmimas, ataksija, galvos skausmas, koma.

Klinika primena smegenėlių arterinį infarktą, tik prasideda lėčiau. Dažnai pirmiausia skubos tvarka atliekama galvos KT. Šiuo tyrimu galima atmesti intracerebrinę kraujosruvą, drenuojanti hipertenzija, abscesą, subdurinę empiemą, arterinį insultą ir nustatyti veninį infarktą — sumažėjusio tankio zoną, kurios lokalizacija neatitinka jokios arterijos vaskuliarizacijos baseino.

Tačiau, jei nėra hemoraginio komponento, veninis infarktas išryškėja tik po 48—72 val.

hipertenzija 36 savaites piktybinės hipertenzijos simptomai

KT vaizduose kartais galima matyti hiperdensinį trombuotą antį. MRT yra daug informatyvesnis tyrimas diagnozuojant galvos smegenų veninę trombozę.

MRT parodo užsikimšusį antį, kurio signalas T1 ir T2 režimo vaizduose priklauso nuo trombozės trukmės. Poūmėje stadijoje iki osios dienoskaupiantis ekstraląsteliniam methemoglobinui, trombo signalas tampa drenuojanti hipertenzija tiriant ir T1, ir T2 režimu. Po 3 savaičių trombo signalas darosi vis labiau nehomogeniškas, mažiau intensyvus.

Diagnostines galimybes labai praplėtė neinvazinė magnetinio rezonanso venografija, kuri dažnai visiškai pakeičia cerebrinę angiografiją. Kai kuriuose gydymo centruose taip pat taikoma kontrastinė KT venografija. Visais atvejais tokius radinius reikia derinti su klinika.

Kai dėl radinių abejojama, kartais tenka atlikti cerebrinę angiografiją.

širdies hipertenzija koks spaudimas sveikatos įgimti širdies sutrikimai

Tai padidėję smegenų skysčio spaudimas ir baltymo kiekis, eritrocitai smegenų skystyje, pleocitozė. Kartais smegenų skystį reikia tirti norint paneigti meningitą arba subarachnoidinę kraujosruvą.

 • Dieta hipertenzijai su antsvorio meniu
 • Subklavijos; Supraclavicular.

EEG turi būti atlikta pacientams, kuriems yra koma arba kartojasi epilepsijos priepuoliai. Kiti tyrimai atliekami trombozės priežasčiai patikslinti. Kai įtariamos piktybinės arba sisteminės jungiamojo audinio ligos, diagnozei patvirtinti atliekami rentgeno, ultragarsiniai arba kiti vizualiniai tyrimai, audinių biopsija, nustatomi uždegimo žymenys, autoantikūnai ir kt.

Kai yra padidėjęs intrakranijinis spaudimas ir neryškūs židininiai simptomai, skiriama nuo gerybinės intrakranijinės hipertenzijos pseudotumor cerebriencefalito ir meningito, galvos smegenų naviko. Kai yra ryškių židini- nių simptomų — nuo galvos smegenų infarkto arterijų okliuzijos.

Korekcinė – vakuuminė viso kūno procedūra su Thalion serumu 1k.

SVT gydyti skiriama antikoaguliantų. Ūminėje stadijoje vartojamos drenuojanti hipertenzija heparino dozės, kurios pailgina ADTL 2—2,5 karto, vėliau 3—6 mėnesius skiriama varfarino siekiant TNS drenuojanti hipertenzija 3,0. Antikoaguliantų neskiriama pacientams, kuriems yra didelė intracerebrinė kraujosruva. Sergant SVT, hemoraginis infarktas nėra kontraindikacija vartoti hepariną, tik jo dozės turėtų būti mažesnės, pailginančios ADTL 1,25— 1,5 karto.

Gydyti heparinu pakankamai saugu, nes klinikinių tyrimų metu nepastebėta pablogėjimo netgi tada, kai hepariną vartojo pacientai, sergantys SVT ir turėję hemoraginių galvos smegenų pažeidimų. Esminio pranašumo vietoj heparino vartojant mažos molekulinės masės heparinų, nepastebėta. Specializuotuose centruose SVT gydyti kartais taikoma trombolizė. Dabar dažniau atliekama selektyvinė veninė kateterizacija ir lokali trombolizė. Dažniausiai vartojama urokinazė, nors teoriškai geriau veikia rekombinaciniai audinių plazminogeno aktyvatoriai rtPA.

Nurodoma, jog VAT trombozei gydyti per jungo venos kateterį gali būti skiriama rtPA, vėliau — heparino infuzijų ir varfarino 3—6 mėnesius, o drenuojanti hipertenzija drenuojanti hipertenzija nuolatinei hiperkoaguliacinei būklei — visą gyvenimą. Po sėkmingos trombolizės būna daug greitesnė rekanalizacija, nors ryšys tarp angiografiškai patvirtinto venų praeinamumo ir klinikinės baigties neaiškus. Reikšmingai padidėjęs intrakranijinis spaudimas gydomas acetazolamidu, steroidais, kartotinėmis juosmens punkcijomis, manitoliu, jungčių nuosrūvių procedūromis, barbitūratų koma.

Visais atvejais rekomenduojama galvūgalį pakelti 30—40°. Neurochirurginis gydymas taikomas retai.

 • Korekcinė – vakuuminė viso kūno procedūra su Thalion serumu 1k.
 • Mityba ir cholesterolis - REVÙ CLINIC
 • Spontaninė subarachnoidinė kraujosruva (I 60) - Sveikas Žmogus
 • Kaip pagerinti hipertenzija sergančias kraujagysles
 • Vidaus ligų gydytojas - REVÙ CLINIC
 • Kaip gydyti kaklo limfmazgių uždegimą - Hipertenzija November
 • Vakuuminis — limfodrenažinis masažas Starvac aparatu Naudojamas išskirtinis Algoplaste drenuojantis serumas Trukmė: 60 min.

Dekompresinę kraniotomiją galima taikyti kaip kraštutinę priemonę, kai yra koma ir sunki intrakranijinė hipertenzija, tačiau tokių atvejų baigtis dažniausiai bloga.