Aromaterapija – nauda sveikatai. Apie mokslą suprantamai

Aromaterapinė hipertenzija

Nuotrauka: Akimirkų Gaudyklė Jei esi alternatyviais sveikatos gerinimo būdais besidomintis žmogus, tikrai girdėjai apie eterinių aliejų naudą. Apie aromaterapiją egzistuoja įvairių nuomonių, bet iš esmės skeptikai teigia, kad tai pramanas, o išbandę tikina, kad tikrai jaučia jos poveikį.

Kaip ten yra iš tiesų?

  1. Eterinių aliejų gydomoji galia – tralistas.lt
  2. Aromaterapija — nauda sveikatai.
  3. Rugpjūčio 24, L.
  4. Širdies nepakankamumas ir arterinė hipertenzija Teksto dydis: liep.
  5. Didžiausias kraujospūdis lietuviams fiksuojamas šeštadieniais Kraujo spaudimo matavimas Alfa Pramogos Alfa.
  6. Как правило, его редкие заседания были пустой формальностью, поскольку все текущие дела решались через видеосвязь и, в случае необходимости, беседой председателя Совета с Центральным Компьютером.

Apie tai, kaip ir kodėl mus veikia eteriniai aliejai, paprašėme papasakoti aromaterapeutę, chemikę Aistrą Kazlaukienę. Aistra dar yra parfumerijos ir kosmetikos gamybos lektorė bei interneto svetainės  www. Jos teigimu, aromaterapija yra veiksmingas įvairiais moksliniais tyrimais pagrįstas būdas gerinti emocinę ir fizinę būklę. Iš istorijos Aromaterapija — eterinių aliejų ir kitų augalinių ekstraktų naudojimas siekiant pagerinti psichologinę bei fizinę gerovę.

Aromaterapija: svarbu įvertinti ir naudą, ir pavojų

Nėra duomenų, kad terminas aromaterapija buvo vartojamas iki XX amžiaus, bet įvairių aromatinių augalų, dervų ir aliejų naudojimas įvairiose kultūrose buvo žinomas nuo seno. Kedrų, gvazdikėlių, cinamono, muskato riešuto ir miros aliejus egiptiečiai naudojo mirusiesiems balzamuoti. Tiesa, šie aromaterapinė hipertenzija, kaip spėjama, galėjo būti gaminami užpilant žaliavą aliejumi — dabar mes tai vadintume ištraukų, fitolių, maceratų gamyba. Kodėl į aromaterapiją žvelgiama skeptiškai?

kaip atsikratyti hipertenzijos naudojant liaudies vaistus aritmija su hipertenzija

Aromaterapija ne visi supranta kaip mokslą. Daugelis į ją žvelgia skeptiškai, nes daugelyje šaltinių galime rasti apibūdinimą, kad eteriniai aliejai yra vadinami, pavyzdžiui, augalo siela.

Keliuose seminaruose Lietuvoje esu girdėjusi šį palyginimą, kuris neturi jokio logiško paaiškinimo ir verčia abejoti.

hipertenzija Europoje hipertenzijos ligos nuotraukos

Eteriniams aliejams išgauti naudojami fizikocheminiai metodai — distiliavimas arba šaltasis spaudimas. Juos sudaro daugybė cheminių komponentų. Augalo siela eterinius aliejus gali vadinti tik paviršutiniškai apie jų naudojimą, sudėtį ir veikimo principus žinantis asmuo.

Norėdamas suvokti aromaterapijos veikimą, turi ne tik žinoti apie eterinius aliejus ir jų naudojimą, bet ir suprasti kur, kokiomis sąlygomis pasodinti augalo sėklą, kaip prižiūrėti augalą, kada jį rinkti, kaip iš jo išgauti norimą ekstraktą.

su hipertenzija natrio chloridas hipertenzijos palaikomoji terapija

Taip pat — tirti įvairiais aromaterapinė hipertenzija ir suprasti, kokiais aromaterapinė hipertenzija rinktis tinkamą eterinį aliejų ir kaip jį naudoti. Aromaterapijoje susijungia agronomijos, botanikos, farmakognozijos, chemijos, biochemijos, fizikos ir kitų sričių žinios bei patirtis.

Žinoma, negalima nuginčyti, kad aromaterapinė hipertenzija kurio produkto naudojimas turi būti paremtas tikėjimu ir pasitikėjimu. Jei kam nors duotume aromaterapinį eterinių aliejų mišinį, galintį padėti palengvinti negalavimus, bet žmogui nepatiktų jo kvapas, tekstūra ar kitos savybės, mišinys būtų panaudotas kelis kartus ir nustumtas į tolimesnę lentyną.

Kaip ir kam naudojami eteriniai aliejai? Aromaterapija gali padėti jaustis geriau tiek fiziškai, tiek emociškai. Nors daugeliu atvejų pakaktų ir aromaterapinė hipertenzija aliejų teisingo naudojimo, negalime spjauti į tradicinės medicinos pažangą. Aromaterapiją galima pasitelkti esant emociniams negalavimams — stresui, depresijaiapatijai, slogiai nuotaikai. Į žmogaus organizmą eterinių aromaterapinė hipertenzija komponentai gali patekti juos įkvepiant inhaliacijos, garinimastepant ant odos masažai, įtrynimai, kremaivartojant į vidų aromaterapija gali būti naudojama net virtuvėjetaip pat galimi ir rektalinis bei vaginalinis eterinių aliejų naudojimo būdai.

Arterinė hipertenzija – lyg tiksinti bomba

Vieni geriausių eterinių aliejų taikymo būdų — inhaliacijos, uostymas, garinimas. Viena svarbi taisyklė — eterinių aliejų kvapas turi būti vos juntamas, ne per intensyvus. Jei jaučiate, kad susierzinate, pradeda skaudėti galvą, dirgina kvėpavimo takus — mažinkite eterinių aliejų dozes arba nutraukite jų naudojimą.

Ar yra tyrimų, atskleidžiančių aromaterapijos naudą? Aromaterapijoje dažnai vadovaujamasi ir atliktų mokslinių studijų rezultatais, o jie nustebina net ir didžiausius skeptikus. Pavyzdžiui, aromaterapinė hipertenzija nustatyta, kad uostant rozmarinų eterinį aliejų galime pagerinti atmintį net 75 procentais.

Kaip tai aromaterapinė hipertenzija Šio tyrimo metu viename kambaryje buvo paskleistas rozmarinų eterinis aliejus 5 minutes prieš įžengiant tyrimo dalyviams, aromaterapinė hipertenzija kitame kambaryje nebuvo naudojama jokių eterinių aliejų. Tyrimo dalyviai buvo paskirstyti į dvi grupes ir atskiruose kambariuose atliko aromaterapinė hipertenzija, skirtą įvertinti jų atminties funkcijas. Buvo tirtas ir dalyvių kraujas, siekiant įvertinti sąsają tarp naudoto rozmarinų viršūnė sveikatos stazinė širdis aliejaus ir testo rezultatų.

2 hipertenzijos rizika yra gnc širdies sveikatos papildai

Rezultatai parodė, kad dalyviai, buvę kambaryje, kuriame tvyrojo rozmarinų eterinio aliejaus molekulės, užduotį atliko geriau. Daugelis eterinių aliejų jau yra tapę studijų objektais, pavyzdžiui, bergamočių lot.

  • Aromaterapija – nauda sveikatai. Apie mokslą suprantamai | tralistas.lt
  • Arterinė hipertenzija — lyg tiksinti bomba Arterinė hipertenzija — lyg tiksinti bomba Viena iš dažniausių širdies ir kraujagyslių ligų yra arterinė hipertenzija.
  • Receptai hipertenzija atsiliepimai

Citrus bergamia eterinis aliejus, išgaunamas šalto spaudimo būdu, yra žinomas kaip atpalaiduojantis, padedantis kovoti su stresu ir nemiga, pagrindiniai jo komponentai yra limonenas ir linalolis. Žalias, šviežias, Earl Grey arbatą primenantis šio vaisiaus kvapas nepalieka abejingų.

Dar vienas tyrimas Štai dar vieno tyrimo metu nustatyta, kad aromaterapija gali sumažinti operacijos laukiančių pacientų nerimą.

Aromaterapija – nauda sveikatai. Apie mokslą suprantamai

Atliekant tyrimą buvo naudotas bergamočių eterinis aliejus ir tie, kuriems būnant tyrimo patalpoje buvo garinamas bergamočių eterinis aliejus, parodė geresnius rezultatus lyginant su kontroline grupe, kuri mėgavosi vandens garais be jokių papildomų eterinių aliejų.

Visiems tyrimo dalyviams buvo atliekami vienodi tyrimai, vertinamas širdies ritmo ir kraujospūdžio pokytis prieš ir po eksperimento.

Naudojimas gydymo tikslais žinomas nuo senovės Nors augalinių aliejų vartojimo gydant menas ir mokslas pirmą kartą buvo paminėtas 20 šimtmetyje, aromaterapijos šaknys glūdi pačiose seniausiose kada nors egzistavusiose gydymo praktikose. Pacientų aprūkymas žolelėmis buvo vienas seniausių medicinos būdų, o kadangi medicina ir aromaterapinė hipertenzija buvo glaudžiai susijusios, tai specialūs dūmai buvo naudojami ir senosiose religijose. Tais laikais itin populiarus kvapiųjų augalų smilkymas dar visai neseniai buvo sėkmingai praktikuojamas Prancūzijos ligoninėse, kuriose, norint dezinfekuoti patalpas, buvo deginami čiobreliai ir rozmarinai.

Kitas tyrimas parodė, aromaterapinė hipertenzija inhaliacijos naudojant eterinius aliejus gali būti laikomos efektyviu būdu sumažinti psichologinį stresą ir kortizolio kiekį serume, taip pat hipertenzija sergančių pacientų kraujospūdį. Tyrimo metu inhaliacijoms naudotas levandų, Ylang Ylang kvapiųjų kanangų ir bergamočių eterinių aliejų mišinys. Levandų, bergamočių ir frankincenso eterinių aliejų mišinys buvo naudotas ir kito tyrimo metu, kuriuo nustatyta, kad aromaterapinis rankų masažas mažino ligonių, sergančių vėžiu, skausmą ir depresiją.

Buvo nustatyta, kad masažas su šiais eteriniais aliejais turi geresnį poveikį nei masažas be eterinių aliejų.

Didžiausias kraujospūdis lietuviams fiksuojamas šeštadieniais

Aromaterapijos aromaterapinė hipertenzija kūdikiams Aromaterapija gali būti naudojama ir naujagimiams, kūdikiams bei vaikams, tačiau vietoje intensyvių eterinių aliejų aromatų rekomenduojama pasirinkti augalinius aliejus, hidrolatus. Itin veiksmingos vonelės su hidrolatais ramiam kūdikio miegui ramunėlių, melisų, rožių, nerolioaugalinių ir eterinių aliejų mišiniai pilvuko skausmams malšinti, tepalai ir balzamai šerpetojančiai, iššutusiai odai raminti ypač pasitarnaus sviestmedžių aliejus.

Pročistite krvne sudove za samo 3 sedmice ❗️☝️❗️

Nėščiosioms ir pagimdžiusioms Nėščiosios, gimdyvės ir neseniai pagimdžiusios moterys taip pat gali naudoti eterinius aliejus savo būsenai palengvinti. Jei esate nėščia ir pirmą kartą išgirdote apie eterinius aliejus, geriau jų ir nenaudokite, bet jei prieš nėštumą praktikavote aromaterapiją — sumažinkite eterinių aliejų dozes, pasirinkite šiuo jautriu laikotarpiu tinkamus eterinių aliejų taikymo būdus ir panagrinėkite rekomenduojamus naudoti eterinius aliejus, bet venkite naudoti esant nėštumo komplikacijoms.

Į gimdymo palatą pravartu atsinešti buteliuką savo mėgiamo eterinio aliejaus, aromaterapinė hipertenzija jo užlašinto ant servetėlės ar į asmeninį inhaliatorių, galimi ir įvairūs mišiniai, padedantys sumažinti skausmą su tikrųjų levandų, ramunėlių, pelargonijų ir kt.

Eterinių aliejų gydomoji galia

Pogimdyvinis laikotarpis gali būti sudėtingas tiek fiziškai, tiek aromaterapinė hipertenzija, bet kūno skausmus padės sumažinti apsiplovimai šiltu vandeniu į vandenį įpilkite levandų hidrolato ir kelis lašus pražangialapių mirtenių eterinio aliejausnaudingos ir šiltos vonios su atpalaiduojančiais eteriniais aliejais — į druską šliūkštelkite alyvuogių aliejaus ir įlašinkite kelis lašus jus atpalaiduojančio eterinio aliejaus levandų, bergamočių, vetiverijų ir mėgaukitės vonia.

Jei juntate nemalonius pojūčius — priemonės nenaudokite. Pats saugiausias būdas naudoti eterinius aliejus — garinti juos difuzoriuje, inhaliuoti, uostyti užlašinus ant audinio skiautės, veltinio ar servetėlės.